Haberler

Maker’ın Düşüşü Uzun Vadeli Yatırımcıları Düşündürüyor

Kripto para piyasasının önemli altcoinleri arasında yer alan Maker (MKR) son haftalarda ilginç grafikler sergiliyor. Altcoinin düşüş hareketleri göz önüne alındığında, yatırımcıların işinin bir hayli zorlaştığı görünüyor. Bununla birlikte, bazı yatırımcılar piyasadaki genel düşüş hareketlerinin etkisini de en düşük seviyelere indirebilmek için harekete geçmiş durumda.

Bir haftalık ralli ile yılın başından beri kaybettiklerini geri kazanan Maker, yükselişten sonra son 48 saat içerisinde %16.29 oranında düşüş yazadı. Altcoin, o günden beri düşüşünü sürdürüyor.

Yatırımcıların İşini Zorlaştırıyor

Squeeze Momentum göstergelerine göre MKR ralli yaptıktan kısa süre sonra yükseliş trendini kaybetmiş oldu. Son iki haftadır uzun vadeli yatırımcıları aktif hale getiren MKR, çok sayıda yatırımcının ellerindeki tokenları satmasına yol açtı.

Bu senaryodaki iyi durumun uzun vadeli yatırımcıların arzı satılsa da satılmasa da altcoin fiyatlarına olumsuz yansımaması olarak kabul ediliyor. Borsalardaki toplam MKR arzı yalnızca azaltıyor. Satın almak, satmak yerine başka seçenekleri tercih etmekten farklı bir durum yaşanmıyor.

Altcoin, sürekli düşük bir değere sahip. Fakat bunu pozitife çevirebilmek için uygulanan tüm yöntemlerin ortalama üç aydır başarısız olduğu da biliniyor. Yatırımcıların sahip oldukları MKR tokenlarında neden satış yaptıkları anlaşılsa da durum yatırımcıların güvenini sarsmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu