Finans Terimler Sözlüğü

Accumulation Nedir?

Kripto para fiyatlarının belirli süre zarfında stabil hareket etmesi ve yatay düzlemde ilerlemesi akümülasyon olarak nitelendirilir. Dönem dönem yükseliş veya düşüş trendlerine girmeden ve herhangi bir dalgalanma yaşamadan ilerleyen kripto paralar söz konusudur.

Kripto paralar dar kapsamlı fiyat aralığında düşük oranlı hareket kabiliyetiyle kısır döngüde kalabilir. Kripto paraların borsasında bu durum accumulation olarak Türkçe karşılığı ile akülümasyon olarak nitelendirilir.

ATL Nedir?

ATL, varlığın işlem yaptığı en düşük fiyat noktasıdır. Bir ATH kırıldığı zaman görünen etkiye benzer şekilde ALT kırılmaları gözlemlenebilir. Fakat bu durum ters istikamette ilerler.

Kripto para herhangi bir sebep olmadan ya da belirli bir sebepten aşağı hareketini devamlı sürdürebilir ve ATL’ye ulaşabilmesi için varlığın geleceği hakkında belirsizlikleri ortaya çıkarabilir.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu